15.06.2018r. BIBLIOTEKA W PIASECZNIE (NIECZYNNA)

12.06.2018

Dnia 15.06.2018r (piątek) filia w Piasecznie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy ! Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie.


czytaj dalej...

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

12.06.2018

Gminna Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską, które odbędzie się 13 czerwca 2018r. o godzinie 11.00 w sali Urzędu Gminy w Ludwinie. Karolina Wilczyńska jest autorką powieści m.in: Performens...


czytaj dalej...

Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie

11.06.2018

Drodzy Czytelnicy! W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki. Czekają na Was liczne atrakcje, w tym ,,Studnia Literacka'', do której  warto zajrzeć.... Zaczynamy od 19. 00.


czytaj dalej...

Zuzanna Orlińska w Zezulinie

26.05.2018

22 maja 2018 r., w bibliotece w Zezulinie gościliśmy Zuzannę Orlińską . Pani Zuzanna jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką i autorką książek dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z wydawnictwami książkowymi i czasopismami dziecięcymi, tworzy też ilustracje do podręczników szkolnych.
Jej debiutancka książka „Matka Polka" otrzymała wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2011r. Kolejna książka „Pisklak" to spotkanie dwóch pokoleń: nastoletniej córki – pisarki i matki – ilustratorki. Najnowsza powieść pt. „Ani słowa o Zosi" zdobyła drugą nagrodę w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. W konkursie na Książkę Roku IBBY 2015 otrzymała dwie nominacje, za książki: ,,Stary Noe” oraz ,,Detektywi z klasztornego wzgórza” – pierwsza z nich zdobyła wyróżnienie. Najnowszymi książkami autorki są: ,,Biały teatr panny Nehemias” i ,,Z Bożej łaski Jadwiga, król”.


czytaj dalej...

Porozmawiajmy o książkach

24.02.2018

            Poziom czytelnictwa w Polsce, mierzony metodami Biblioteki Narodowej, nie jest powodem do chwały. Z ostatnio przeprowadzonych ankiet wynika, że 63 proc. osób  nie przeczytało ani jednej książki. Zaledwie co dziesiąty Polak sięgnął po więcej niż siedem pozycji.
           W gminie Ludwin co 5 mieszkaniec jest naszym czytelnikiem, ale wśród nich są tacy, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do polepszenia statystyk. Najlepsi wypożyczają dużo książek i robią to systematycznie. Gdy przychodzą po nowe pozycje dzielą się opinią na temat tych już przeczytanych. Dla bibliotekarza ogromną przyjemnością jest, gdy widzi radość czytelnika, na wiadomość o zakupie nowych pozycji i  bestsellerów.
 


czytaj dalej...

Wesołych...

19.12.2017

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek ( z książką).
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
życzą
Dyrektor oraz Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie


czytaj dalej...

Ludwińskie ,,Zgrane DKK"

05.12.2017

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są przede wszystkim do wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. DKK powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają od początku 2007 roku przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym . W województwie lubelskim, obecnie  funkcjonuje  102 kluby. Dyskusyjne Kluby Książki z Ludwina i Zezulina reprezentowały powiat łęczyński w wojewódzkiej grze ,,zgrane DKK’’, utworzonej na specjalnej internetowej platformie ,,mam bo gram”. Gra powstała z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Biszczy, przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Klub z Zezulina zajął III miejsce oraz otrzymał wyróżnienie za najlepsze zdjęcie ,,Sleeveface”. Natomiast klub z Ludwina z bardzo dużą przewagą punktów, uplasował się na mocnej V pozycji.


czytaj dalej...

"Ponad Wszystko"

27.10.2017

Ponad Wszystko" to książka naszej lokalnej poetki Katarzyny Olszewskiej. Jej promocja odbyła się 15 września 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie. Katarzyna Olszewska urodziła się 8 maja 1990 roku w Lublinie. Zamieszkała w Kolonii Stara Wieś, gmina...


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 80768