Paczka Literacka.

02.10.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie znalazła się na liście uczestników akcji „Paczka literacka”, która to organizowana jest przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nasza biblioteka otrzymała bezpłatny pakiet zawierający 21 książek oraz 2...


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie 2017

30.08.2017

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą „Quo vadis” przeczytano w ponad 2200 miejscach. Ideą akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczną lekturą „Narodowego Czytania” będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Została ona wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Dramat Wyspiańskiego konkurował z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego. „Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Wesela, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień” – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda. Do akcji włączy się także Ludwin. Gminna Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie zaprasza wszystkich chętnych na wspólne czytanie dzieła Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” 7 września 2017 r. (czwartek) od godz. 10.00. Tego dnia w naszej placówce odbędzie się maraton czytelniczy, każdy będzie mógł wziąć udział we wspólnym czytaniu „Wesela”, ok 6 godzin czytania bez przerwy. Osoby, które przyłączą się do akcji same zdecydują jak długo chcą czytać. Dla najwytrwalszego lektora przewidziana nagroda.


czytaj dalej...

UWAGA KONKURS!!! - ,,Z książką w podróży"

12.07.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Z książką w podróży”. Start 12 lipca! Rozstrzygnięcie 29 września. Jeśli nie rozstajesz się z książką także w trakcie wakacyjnych podróży zapraszamy do zabawy! Od 12 lipca do 25 września 2017 r. można nadsyłać do biblioteki zdjęcia, na których uwieczniona zostanie Wasza pasja czytania w wakacyjnym otoczeniu. Fotografie nawiązujące tematyką do tytułu konkursu (książka w wakacyjnej scenerii, czytelnik z książką, zdjęcie nietypowych miejsc, w które zabieracie książkę i niestereotypowych sposobów czytania itp.) Konkursowe zdjęcia prosimy nadsyłać w formie elektronicznej, od dnia 12 lipca do 25 września 2017 r. na adres e-mail: bibliotekaludwin@op.pl
, w tytule wiadomości wpisując ,,Z książką w podróży''


czytaj dalej...

Pomarańczowo i Odjazdowo!

28.06.2017

Jak bardzo odjazdowi są bibliotekarze i czytelnicy z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie, mogliśmy przekonać się w miniony wtorek, 27 czerwca, podczas tegorocznego rajdu rowerowego. Nie zawiodła nas pogoda, ale przede wszystkim uczestnicy! Było aż 40 rowerzystów. O godzinie 10.00, gdy wszyscy ubrali się w pomarańczowe koszulki i ozdobili rowery, przejechaliśmy 20km przez malownicze tereny Gminy Ludwin do Zawieprzyc. W trakcie przejazdu dołączyła do nas grupa Odjazdowych ze Spiczyna i wspólnie dotarliśmy do celu. Tam, na dzielnych rowerzystów czekały kiełbaski z grilla i wiele ciekawych atrakcji z nagrodami.


czytaj dalej...

Zapraszamy na III Rajd rowerowy „Odjazdowy...

22.06.2017

We wtorek 27 czerwca o godz. 10.00 w Ludwinie rozpocznie się III Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie, w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Spiczynie. Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy każdego – małego i dużego rowerzystę, który będzie chciał wziąć udział w rekreacyjnym przejeździe wzbogaconym różnymi atrakcjami. Rajd adresowany jest do osób, które lubią: aktywnie spędzać czas, rodzinne przejażdżki rowerowe, czytać książki i brać udział w konkursach – literackich, sportowych oraz z wiedzy o ruchu drogowym.


czytaj dalej...

„Czytanie porusza” nie tylko w ,,Noc Bibliotek"

07.06.2017

Książki wieczorową porą smakują najlepiej. Mogli się o tym przekonać uczestnicy ,,Nocy Bibliotek’’. Była to III edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. Gminna Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie brała udział w tej akcji już wcześniej, natomiast Biblioteka w Zezulinie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy. W tym roku hasłem przewodnim ,,Nocy Bibliotek” było „Czytanie porusza!”. Czytanie nie tylko porusza, ale też z uczy i bawi. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 2 czerwca, w piątkowy wieczór przyszli do biblioteki.


czytaj dalej...

Ludwińskie spotkania z książką

07.06.2017

Pomimo wczesnej godziny Biblioteka zapełniła się najmłodszymi czytelnikami. Do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie przyjeżdżają dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o książkach i bibliotece. Lekcje biblioteczne, to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci, ponieważ kontakt z książką i głośne czytanie zapewnia im wszechstronny rozwój, rozbudza zainteresowania, rozwija pamięć, język i wyobraźnię. Dzieci poznają bibliotekę, mogą zobaczyć półki z książkami różnych dziedzin

czytaj dalej...

Spotkanie z Magdaleną Kordel

02.05.2017

28 kwietnia 2017  r. w ramach spotkań "Dyskusyjnego Klubu Książki"  w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie, odbyło się spotkanie z Magdaleną Kordel, autorką takich książek jak "48 tygodni" i bestselerowych powieści "Uroczysko", "Sezon na cuda"  „Wymarzony czas”, „Wymarzony dom”, „Tajemnica bzów”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, Pani Magda jest bardzo komunikatywną i otwartą osobą.  Autorka zaproponowała ciekawą formę spotkania, polegającą na dialogu z mężem – Jakubem. Dzięki ich rozmowie publiczność poznała treść książek pani Kordel. Autorka bardzo chętnie odpowiadała na pytania publiczności. Spotkanie zakończyło się wpisem do kroniki oraz autografami w książkach czytelników.  


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 80803