UWAGA CZYTELNICY!

14.06.2018

Informujemy, że w dniach 15.06.2018r. (piątek) i 16.06.2018r. (sobota) Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie będzie NIECZYNNA! Za utrunienia przepraszamy!


czytaj dalej...

Relacja ze spotkania z Karoliną Wilczyńską

14.06.2018

13 czerwca 2018 r. w Gminnej  Bibliotece Publicznej w Ludwinie odbyło się spotkanie autorskie z powieściopisarką Karoliną Wilczyńską. Pisarka pochodzi z Kielc, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie – ukończyła studia z zakresu bankowości, finansów oraz...


czytaj dalej...

Kolejna edycja ,,Nocy Bibliotek" już za nami!

14.06.2018

Ludwińska Biblioteka Publiczna kolejny już  czwarty  raz włączyła się w ogólnopolską „Noc Bibliotek” pod hasłem “100 LAT WOLNEJ POLSKI”. Akcja ma na celu promowanie czytania i korzystania z bibliotek, które są jednymi z bardziej otwartych...


czytaj dalej...

15.06.2018r. BIBLIOTEKA W PIASECZNIE (NIECZYNNA)

12.06.2018

Dnia 15.06.2018r (piątek) filia w Piasecznie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy ! Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie.


czytaj dalej...

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

12.06.2018

Gminna Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską, które odbędzie się 13 czerwca 2018r. o godzinie 11.00 w sali Urzędu Gminy w Ludwinie. Karolina Wilczyńska jest autorką powieści m.in: Performens...


czytaj dalej...

Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie

11.06.2018

Drodzy Czytelnicy! W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki. Czekają na Was liczne atrakcje, w tym ,,Studnia Literacka'', do której  warto zajrzeć.... Zaczynamy od 19. 00.


czytaj dalej...

Zuzanna Orlińska w Zezulinie

26.05.2018

22 maja 2018 r., w bibliotece w Zezulinie gościliśmy Zuzannę Orlińską . Pani Zuzanna jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką i autorką książek dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z wydawnictwami książkowymi i czasopismami dziecięcymi, tworzy też ilustracje do podręczników szkolnych.
Jej debiutancka książka „Matka Polka" otrzymała wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2011r. Kolejna książka „Pisklak" to spotkanie dwóch pokoleń: nastoletniej córki – pisarki i matki – ilustratorki. Najnowsza powieść pt. „Ani słowa o Zosi" zdobyła drugą nagrodę w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. W konkursie na Książkę Roku IBBY 2015 otrzymała dwie nominacje, za książki: ,,Stary Noe” oraz ,,Detektywi z klasztornego wzgórza” – pierwsza z nich zdobyła wyróżnienie. Najnowszymi książkami autorki są: ,,Biały teatr panny Nehemias” i ,,Z Bożej łaski Jadwiga, król”.


czytaj dalej...

Porozmawiajmy o książkach

24.02.2018

            Poziom czytelnictwa w Polsce, mierzony metodami Biblioteki Narodowej, nie jest powodem do chwały. Z ostatnio przeprowadzonych ankiet wynika, że 63 proc. osób  nie przeczytało ani jednej książki. Zaledwie co dziesiąty Polak sięgnął po więcej niż siedem pozycji.
           W gminie Ludwin co 5 mieszkaniec jest naszym czytelnikiem, ale wśród nich są tacy, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do polepszenia statystyk. Najlepsi wypożyczają dużo książek i robią to systematycznie. Gdy przychodzą po nowe pozycje dzielą się opinią na temat tych już przeczytanych. Dla bibliotekarza ogromną przyjemnością jest, gdy widzi radość czytelnika, na wiadomość o zakupie nowych pozycji i  bestsellerów.
 


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 95492