Biblioteka po raz kolejny rozdaje bezpłatne wyprawki czytelnicze

Informujemy, że otrzymaliśmy do rozdania kolejne wyprawki z projektu „Mała Książka -  Wielki Człowiek”! Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).  Każde dziecko urodzone w latach 2014 – 2017r., które przyjdzie do biblioteki wraz z rodzicem otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą.
W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pakiety można odbierać w bibliotece w Ludwinie, Piasecznie oraz Zezulinie. Zapraszamy serdecznie!