Ewa Nowak w Zezulinie

29 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece  Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie Filii w Zezulinie odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak – pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Autorka współpracuje z pismami: "Cogito", "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista", "Trzynastka", "Sens".  Ważniejsze wyróżnienia i nagrody, które otrzymała to: Dyplom – Książka Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY, Wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej,  List gratulacyjny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
            - Akcja książek Ewy Nowak rozgrywa się w czasach jej współczesnych, jednak w obszarze zainteresowań pisarki znajdują się raczej problemy uniwersalne, właściwe ludziom w każdych czasach. Tematy, którymi zajmuje się autorka, to trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, słabość psychiczna lub kalectwo ciała. Wszystkie te tematy autorka pokazuje na konkretnych, przejrzystych przykładach, pochylając się nad każdym z nich z pietyzmem i zaangażowaniem. Jednocześnie czytelnik czuje, że pisarka daje swoim bohaterom całkowitą wolność postępowania – czytamy na oficjalnej stronie pisarki.
             Na spotkanie z pisarką przybyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie. Pani Ewa z wykształcenia jest pedagogiem – terapeutą, dlatego szybko nawiązała świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Podała również przepis na napisanie dobrej powieści. W trakcie spotkania przy aktywnym współudziale młodzieży stworzyła przykładowych bohaterów książki oraz miejsca akcji. Uczestnicy mieli okazję posłuchać także o życiu i twórczości pisarki. W interesujący i zabawny sposób opowiedziała o dzieciństwie oraz wydarzeniach ze swojego życia, które zainspirowały ją do napisania powieści.  Dla czytelników spotkania z autorami lubianych przez nich książek jest fascynującym i niezapomnianym przeżyciem.
            Dedykacje i autografy pisarki wpisywane na książkach zakończyły spotkanie. Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród naszej młodzieży. Autorka przyjechała na zaproszenie utworzonego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego pod patronatem Instytutu Książki, który wspiera i sponsoruje spotkania z pisarzami. Książki Pani Ewy są dostępne w naszych bibliotekach! Zapraszamy!