IV edycja rajdu ,,Odjazdowy Bibliotekarz"

We wtorek, 17 lipca 2018 r. Ludwińska Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka zorganizowała  IV rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”.  Tradycyjnie już, w ciepłe przedpołudnie, obok biblioteki spotkali się bibliotekarze i czytelnicy w różnym wieku ( przedział wiekowy naszych uczestników to  2 - 70 lat), którzy postanowili wzorem lat ubiegłych aktywnie spędzić dzień na powietrzu. Po krótkim powitaniu uczestników, rozdaniu koszulek oraz po przybliżeniu zasad bezpiecznej jazdy, o godz. 10:00 ruszyliśmy w drogę. Trasa wycieczki wiodła z Ludwina nad jezioro Zagłębocze, gdzie po krótkiej przerwie wyruszyliśmy do filii bibliotecznej w Piasecznie, która w tym roku była naszym miejscem docelowym. Po przyjeździe na uczestników rajdu czekały pieczone kiełbaski, kawa, herbata i pyszne ciasta. Podczas pikniku odbył się konkurs z wiedzy o Gminie Ludwin. Quiz składał się m.in. z pytań o herb Ludwina, liczbę bibliotek i szkół na terenie gminy, ilość jezior, powierzchnię gminy, a także ilość sponsorów. Podczas zabawy wyłoniliśmy trzech zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe kubki. Nagrodziliśmy także najmłodszego uczestnika quizu, oraz najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Cała długość trasy wyniosła ponad 40 kilometrów, którą pokonało 38 rowerzystów.
              - Obawiałyśmy się, że deszcz może zniechęcić niektórych rowerzystów, ale nie brałyśmy pod uwagę zmiany terminu wyjazdu. Na szczęście , mimo niekorzystnych prognoz,  pogoda od początku nam dopisywała –  czasem nawet aż za bardzo. Trasa w dużej mierze prowadziła przez las, dzięki czemu nie odczuwaliśmy aż tak upału. Cieszymy się, że z roku na rok jest nas coraz więcej – mówi dyrektor GBP Elżbieta Kuczyńska. Posileni, wybawieni i trochę zmęczeni, ale w doskonałych humorach, udaliśmy się w drogę powrotną.
                Organizacja rajdu wymagała zaangażowania wielu osób i firm, których wsparcie pozwoliło nam uatrakcyjnić rajd i zapewnić jego uczestnikom poczęstunek oraz doskonałą zabawę, za co serdecznie dziękujemy.
Sponsorami tegorocznego wyjazdu byli:

- Apteka mgr farm. Marzena Grabowska – Ludwin
- Bank Spółdzielczy w Cycowie Oddział w Ludwinie
- „BRAMAX” Urszula i Piotr Janocińscy – Zezulin Pierwszy
- Bramy, przęsła, balkony – Krzysztof Huszaluk
- Gminna Spółdzielnia „SCh” w Ludwinie
- Gospodarstwo Rolno – Rybackie „Jezioro Łukcze” – Czesław Durys
- Mariusz Zabłotny – Usługi Transportowo-Handlowe
- Ośrodek Szkolenia Kierowców „TOMREX” – Ludwin
- „Pensjonat u Grzegorza” – Stara Wieś Kolonia 26
- Rafalscy J.H.J.S. – Zezulin Niższy
- Usługi asenizacyjne – Marian Czarnecki
 - Wędliny u Jana - Dratów

Szczególne podziękowania należą się również naszym Czytelnikom:  Annie Drabik, Danucie Tomczyk, Grażynie Gramoszek, Irenie Szpitun, Agnieszce Pasieczny, Grzegorzowi Drabikowi, Piotrowi Karwackiemu i Zbigniewowi Królowi, którzy aktywnie włączyli się w organizację naszej imprezy. Na koniec dziękujemy Wam, drodzy uczestnicy, za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że przybywa przyjaciół biblioteki i miłośników rowerowych wypraw. Po czwartej edycji rajdu pozostały miłe wspomnienia. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny wyjazd. Do zobaczenia za rok!