"Mała książka - wielki człowiek"

Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie zakwalifikowała się do projektu „Mała książka - Wielki Człowiek” organizowanego przez Instytut Książki. Każdy trzylatek (ur. 2015r.), który odwiedzi nasze biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Przy okazji dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.