Odjazdowy Bibliotekarz 2020

W piątkowy poranek 25 września przed Gminną Biblioteką Publiczną w Ludwinie zebrała się grupa uczestników rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” czyli: bibliotekarze, czytelnicy i sympatycy słowa pisanego i rowerów. Rowery i wszelkie akcesoria z tym związane uzupełnione zostały przez pomarańczowe koszulki z logo rajdu. Najważniejszym elementem naszej wyprawy był dobry humor. Nikomu go nie zabrakło. Kiedy dopełniono spraw organizacyjnych podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy w trasę. Podczas wycieczki rowerowej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ludwinie uczestnicy przejechali przez Ludwin, Dratów – Kolonię, Krzczeń, Ryczkę, Krasne, gdzie wysłuchaliśmy legendy o „Cudownym kamieniu”. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy do Nowej Jedlanki, tam uczestnicy wyjazdu wzięli udział w turnieju strzelania z łuku. Po ogłoszeniu wyników udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego „Leśna Ryba” w Starej Jedlance. Pierwszy etap, pokonany został bez większych przygód i w takim tempie, że Panie z Klubu Seniora „Uśmiech Jesieni” musiały śpieszyć się bardzo, by gorące kiełbaski były na czas. Piknik w „Leśnej Rybie” , w pięknym otoczeniu przyrody i zieleni w pełnej krasie dodawał uroku naszemu odpoczynkowi. Wypoczęci i posileni wyruszyliśmy w drogę powrotną, która prowadziła przez takie miejscowości jak: Drozdówka, Maśluchy, Krasne, Kosów. Nie zabrakło oczywiście przerwy na lody. Tegoroczny rajd był pod każdym względem wyjątkowy: wyjątkowi uczestnicy, wyjątkowa atmosfera i wyjątkowa pogoda. Czy można było lepiej przywitać jesień? Oczywiście, że nie! Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu i zapraszamy za rok!