Poznajemy ciało człowieka!

17 stycznia odbyło się czwarte z kolei, a pierwsze w tym roku spotkanie w ramach projektu „Para buch- książka w ruch”, którego tematem było ciało człowieka. W pierwszej części spotkania na dzieci czekała niespodzianka – czyli odwiedziny gościa specjalnego, który z racji pełnionego zawodu, mógł w sposób najbardziej kompetentny opowiedzieć o zawiłościach ludzkiego ciała. Tym razem gościliśmy Panią Monikę Włodarczyk, która na temat anatomii człowieka wie wszystko, ponieważ pracuje jako pielęgniarka w Praktyce Lekarza Rodzinnego NZOZ w Ludwinie. Serdecznie dziękujemy Pani Monice za tą niezwykłą lekcję biologii. Jak na każdym spotkaniu towarzyszyła nam książka, ale była ona raczej oglądana przez dzieci, niż słuchana – „Gabinet anatomii”, bo niej mowa wzbudził ogromne emocje, pokazując małym czytelnikom, że książki mogą być naprawdę fascynujące. „Gabinet anatomii” to efektowny album o ludzkim ciele, zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej. Każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy warstwy, które można obejrzeć przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz szkielet, przez zielony - mięśnie, a przez niebieski - narządy wewnętrzne. Książka dostępna do wypożyczenia w filii w Zezulinie.
Na koniec dzieci wykonały model płuc z plastikowej butelki i mogły samodzielnie sprawdzić jak działa układ oddechowy człowieka.
Przypominamy, że spotkania odbywają się w ramach projektu „Para buch- książka w ruch” promującego czytanie książek popularnonaukowych. Jest to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Nasza biblioteka jest wśród 100 bibliotek w całej Polsce w edycji pilotażowej projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.