Spotkanie autorskie z Pawłem Orłem

Metaeksperymenta,
czyli Pawła Orła podróże po świecie nieujarzmionej metafory.

    Paweł Orzeł – metrykalno - duchowy madrytczyk, jak mówi o sobie. Urodzony w 1985 roku w Madrycie. Obecnie mieszkający w Warszawie. Prozaik, dramatopisarz, autorjednego wiersza. Redaktor Państwowego Instytutu Wydawniczego. Pomysłodawca i redaktor tomu „Dzieł zebranych” Andrzeja Łuczeńczyka. Były redaktor naczelny
kwartalnika literacko - kulturalnego „eleWator”. Wydał dramat „Defenestracja” (2005), zbiór opowiadań „Nic a nic” (2009), zbiór prozy eksperymentalnej „Cudzesłowa” (2010), powieść „Ostatnie myśli ( sen nie przyjdzie )” (2011) oraz utwór eksperymentalny w formie jednego rozkładanego arkusza drukarskiego „Arkusz ( ^pi^gmalion )” (2014), „Nadgody”, krótkie zapiski dokonywane w 2015 roku, dokładnie co pięć dni (2017). W 2011 roku zadebiutował także na deskach teatru spektaklem „Słów, które uleciały w świat nie można już łapać za skrzydła”. Laureat nagrody Stowarzyszenia Młodych Poetów. Ponadto, zdobywca II miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim mikroMAKRO magazynu „Inter-Literatura-Krytyka-Kultura.”
    Ten arcyciekawy pisarz nie boi się stawiać trudnych i uniwersalnych pytań, co niejednokrotnie powoduje w czytelniku bliżej nieokreślony niepokój, ale z tym niepokojem go nie zostawia. Sam także szuka na nie odpowiedzi, zapuszczając się czasem w graniczne rejony metafizycznej rzeczywistości, z odwagą godna podziwu.
Zapraszamy w sobotę 9 marca o godzinie 16:00 do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie na to wyjątkowe spotkanie, na którym będziemy rozmawiać o książkach tego nietuzinkowego i oryginalnego autora.
    Spotkanie poprowadzi Rafał Kasprzyk, górnik-poeta, autor książki poetyckiej „Interakcje (czyli życie oparte na węglu)”.


Licznik odwiedzin: 137037