Wspólne kolędowanie z Klubem Seniora "Uśmiech Jesieni"

W naszej polskiej tradycji i kulturze okres Bożego Narodzenia to czas kolędowania. Kolędnicy chodzili po wsiach od domu do domu z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. W zamian za przyjmowane życzenia, gospodarze obdarowywali kolędników świątecznymi smakołykami lub drobnymi datkami. Dziś mało jest grup kolędników, którzy chodząc od domu do domu śpiewają i składają życzenia. Tradycja ta jest często podtrzymywana i prezentowania w formie przedstawień kolędniczych lub bardzo popularnych jasełek.
W środę 8 stycznia odbyła się IV edycja wspólnego kolędowania „Kolędujmy wszyscy wraz”. Goście, którzy uczestniczyli w spotkaniu, nie tylko wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu Klubu Seniora „Uśmiech Jesieni”, ale także aktywnie w nim uczestniczyli. Klub Seniora, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie od ponad 12 lat, po raz kolejny podzielił się z licznie zgromadzoną publicznością swoją dobrą energią przynosząc radość, śpiew i dobre słowo. Wspólne kolędowanie było wyjątkowym wydarzeniem, dzięki któremu na nowo przeżywaliśmy magię niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.