Zapraszamy na Narodowe Czytanie!

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
"Narodowe Czytanie" w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie, odbędzie się 6 września 2019 r. (piątek), o godz. 11.00.
Jeśli chcesz zostać lektorem, podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania, zgłoś się do Biblioteki. Na zgłoszenia czekamy do 4 września.
Będziemy czytać teksty zaproponowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
Eliza Orzeszkowa – Dobra pani;
Maria Konopnicka – Dym;
Bolesław Prus – Katarynka;
Bruno Schulz – Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru Sanatorium pod Klepsydrą);
Władysław Stanisław Reymont – Orka;
Stefan Żeromski – Rozdzióbią nas kruki, wrony…;
Henryk Sienkiewicz – Sachem;
Henryk Rzewuski – Sawa (z cyklu Pamiątki Soplicy).
Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!