Zapraszamy po wyprawki czytelnicze!

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie oraz filii w Zezulinie i Piasecznie po odbiór Wyprawki Małego Czytelnika w ramach projektu „ Mała Książka – Wielki Człowiek”. W bibliotece czekają na Was, książki, karty Małego Czytelnika, poradniki dla rodziców, oraz drobne upominki. Akcja polega na zbieraniu naklejek, które dzieci dostają za każdorazowe wypożyczenie książki z zasobów biblioteki. Każdy kto zbierze 10 naklejek dostanie dyplom. Czytanie książek wpływa na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, przenosi w świat baśni, legend, bajek, historii. Zachęcanie do czytania, zaszczepienie miłości do książek w jak najmłodszym wieku, bez wątpienia będzie miało pozytywny wpływ na rozwój dziecka oraz sukcesy odnoszone w nauce. Kampania ma zakres ogólnopolski, w której bierze udział prawie 6 tysięcy bibliotek w całym kraju. Od 2018 roku z projektu skorzystało już blisko 300 tysięcy przedszkolaków. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja może przynieść zadawalające efekty wyłącznie dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy zabiorą swoje pociechy do biblioteki i zachęca do korzystania z dostępnych tam książek. Niech czytane i obcowanie z książkami będzie ważnym elementem życia zarówno naszych dzieci jak i nas samych. Zadbajmy, by biblioteka była stałym miejscem na mapie odwiedzin, tak jak np. sklep czy bank. Serdecznie zapraszamy!