159. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Wczoraj w Gminie Ludwin odbyły się obchody 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. ⚔️ Uroczystość rozpoczęła się od odczytania Apelu Poległych i złożenia kwiatów przy pomniku w Kaniwoli, w miejscu upamiętniającym bitwę stoczoną przez powstańców styczniowych. Kwiaty i znicze pod pomnikiem złożyli: ▶️ Przedstawiciele władz Gminy Ludwin w osobach: Wójt Gminy Ludwin Andrzej Marcin Chabros, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Szymański, Sekretarz Gminy Ludwin Szymon Czech ▶️ Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ludwinie - Elżbieta Kuczyńska ▶️ Dyrektor Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie - Anna Czarnecka ▶️ Delegacja Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach ▶️ Delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniwoli Osp Kaniwola ▶️ Delegacja Koło Gospodyń Wiejskich w Kaniwoli ▶️ Delegacja Szkoła Podstawowa Piaseczno im. Marii Konopnickiej w Piasecznie wraz z pocztem sztandarowym. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku biblioteki. W programie znalazło się m.in: ✅ projekcja filmu „Powstanie styczniowe na Ziemi Łęczyńskiej” ✅ gawęda Pani Izabeli Korzeniowskiej o walkach Powstania Styczniowego na obszarze Gminy Ludwin ✅ prezentacja działań Stowarzyszenia „Ćwieki” ze Starościna upamiętniających Powstanie Styczniowe ✅ lokalne opowieści i legendy o powstaniach narodowych. W sposób szczególny dziękujemy grupom rekonstrukcyjnym Chorągiew Zamku w Zawieprzycach, Stowarzyszenie "Michalec 1864" oraz Stowarzyszenie Historyczne Ćwieki ze Starościna za wyjątkową oprawę tego wydarzenia.