Kosmiczne Otwarcie Biblioteki - Dzień Pierwszy

W piątek odwiedzili nas uczniowie Szkoła Podstawowa Piaseczno, Szkoła Podstawowa w Zezulinie, Szkoła Podstawowa w Ludwinie oraz Szkoły Podstawowej w Dratowie, którzy skorzystali z atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę i OSP KSRG Ludwin
W budynku Biblioteki zostało rozłożone planetarium, które stanowiło idealną namiastkę kosmosu. Uczniowie odbyli wirtualną podróż do odległych zakątków Wszechświata, podziwiali z bliska kosmos oraz mogli poczuć się, jak astronauci wewnątrz statku kosmicznego. Była to świetna okazja do udziału w nietypowej lekcji astronomii. Planetarium odwiedziły również dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w treningu kosmonauty na żyroskopie.????????????✨???? Strażacy przygotowali pokaz akcji ratowniczej, polegający na symulacji wypadku drogowego, uwolnienie osoby poszkodowanej z wnętrza pojazdu oraz udzielenie pierwszej pomocy. Dodatkowo strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy znajdujący się w samochodach. Ciekawe były również zajęcia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.????????