Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie

„Absurd nie czytać” - relacja z Nocy Bibliotek

Utworzono dnia 04.11.2023

Za nami wielkie święto bibliotek i czytania – IX edycja Nocy Bibliotek – ogólnopolska akcja zachęcająca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów biblioteki, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, która jest wspólnym miejscem łączącym ludzi o różnych zainteresowaniach. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, bowiem moc literatury jest wręcz nieoceniona. Dlatego też, po raz kolejny zaprosiliśmy Czytelników i Przyjaciół do Biblioteki w Ludwinie na wspólne jej odkrywanie.
Środa – 11 października – obfitowała w szereg atrakcji, które pozwoliły spędzić je w sposób twórczy i kulturalny.
            Pierwszym punktem programu był panel dyskusyjny „Zanim wystygnie kawa” na temat najbardziej absurdalnej książki, który poprowadziła Pani Elżbieta Kuczyńska – dyrektor GBP w Ludwinie. W dyskusji wzięli udział członkowie Klubu Seniora oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece. Wśród omawianych pozycji książkowych najczęściej pojawiała się literatura Stefana Dardy, postrzegana w sposób ambiwalentny.

Kolejnym punktem były warsztaty plastyczne dla dzieci pt.: „Alternatywny świat
w pastelach”. Podczas tych zajęć młodzi artyści wykazali się kreatywnością twórczą. W efekcie powstały fantastyczne prace przedstawiające nierzeczywisty świat, istniejący tylko
w wyobraźni dzieci. W tym samym czasie dorośli uczestnicy „Nocy Bibliotek” poznali historię miłości Adama i Eden, podczas seansu filmowego „Odwróceni zakochani”.

Po zakończonym filmie uczestniczy podzieleni na dwie grupy wzięli udział
w aktywizującej zabawie „Znaleziono-odhaczono”. Zadanie polegało na odnalezieniu jak największej ilości książek, których tytuły były umieszczone na tablicy, nazwanej „absurdalną półką”. Po ich przeliczeniu, okazało się, że grupy zebrały identyczną liczbę woluminów. Wszyscy zostali nagrodzeni smyczami ufundowanymi przez ZZG Bogdanka.

Największą atrakcją wieczoru były warsztaty makramy dla dorosłych, które poprowadziła Weronika Kawerska. Uczestnicy, w nich głównie panie poznały trzy podstawowe sploty, dzięki którym stworzyły swoje pierwsze dekoracje ścienne ze sznurka bawełnianego. Całość imprezy zamknął amerykański film akcji science-fiction, zdobywca czterech Oscarów  za najlepsze: zdjęcia, dźwięk, montaż dźwięku i efekty specjalne - „Incepcja”. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok.

Noc Bibliotek 2023

Utworzono dnia 04.11.2023, 12:47

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 66

W tym miesiącu: 232

W poprzednim miesiącu: 396

Wszystkich: 13736