Szkolenia komputerowe dla dzieci i młodzieży

Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie przygotowuje cykl szkoleń dla młodych mieszkańców gminy, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności cyfrowe. Szkolenie zawierać będzie dwa moduły.

– „Dziennikarstwo online” – uczniowie prowadzić będą rozmowy przez Internet i transmisje w serwisach społecznościowych. Założą konta na kanale YouTube, poznają rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie, zapoznają się z podstawami prawa autorskiego oraz usługami Google.  Dodatkowo stworzą własnego bloga i swoją stronę internetową.

– „Bezpieczne zachowanie w sieci – w życiu prywatnym, społecznym oraz w edukacji” – uczniowie m.in. zdobędą umiejętność rozróżniania treści źródeł legalnych od nielegalnych, prowadzić będą wideorozmowy, poznają zagrożenia internetowe i korzystać będą z e-usług. Zgłębią także wiedzę na temat ochrony komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem.

W szkoleniach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat.

Rekrutacja już się rozpoczęła i ma potrwać maksymalnie do 18 marca, chyba że limit miejsc zostanie wyczerpany wcześniej. Warunkiem przystąpienia do udziału w Projekcie jest:
- zaakceptowanie Regulaminu
- złożenie kompletu poprawnie wypełnionych i podpisanych dokumentów zgłoszeniowych tj. formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniami.

Spotkania będą się odbywać on-line lub w bibliotece wszystko zależy od nałożonych obostrzeń, a ostateczny harmonogram zostanie ustalony z samymi zainteresowanymi po zakończeniu rekrutacji.

Nie czekaj i już dziś zgłoś swój udział – mailem, telefonicznie lub odwiedzając bibliotekę.

Projekt "Cyfrowe GOKi…." jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska
Cyfrowa, które trzydnicka placówka pozyskała za pośrednictwem Fundacji VCC.

Licznik odwiedzin: 206527