Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Łuczeńczyka w Ludwinie. W czerwcu rozpoczęła kolejną długofalową inicjatywę pt. „Spotkania z bajką”. Jest to autorski pomysł GBP w Ludwinie skierowany do najmłodszych czytelników. Podczas spotkań dzieci będą mogły posłuchać bajek i na chwilę przenieść się do baśniowej krainy. Dzięki spotkaniom uczestnicy rozbudzą swe zainteresowanie książkami, a także zapoznają się biblioteką  i jej księgozbiorem.

 

Pierwsze spotkanie  odbyło się 27 czerwca, w Bibliotece gościła ,, Bajkowa Wróżka”. Czytała dzieciom o księżniczkach i królewnach. Nasi mali czytelnicy mierzyli koronę wróżki oraz sprawdzali moc czarodziejskiej różdżki. Na koniec spotkania  dzieci opowiadały o swoich planach na wakacje.

 

Kolejne ,,Spotkanie z bajką” tym razem z Kopciuszkiem miało miejsce 2 lipca.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały historii o jej trudnym życiu i oglądały ilustracje. Mogły zobaczyć jak wyglądał Kopciuszek podczas  swojej ciężkiej pracy, a także jak był ubrany podczas balu. Swoim postępowaniem Kopciuszek dał przykład, że ciężką pracą i wiarą można spełnić swoje marzenia.  Dzieci uważnie słuchały czytanych opowieści, bo później musiały odpowiedzieć na kilka pytań np. ,,Co zgubił Kopciuszek?” albo ,,Czym pojechał na bal?”.

 

Następne spotkanie z cyklu ,,Spotkanie z bajką” było 9 lipca. Gościł w Bibliotece Kot w Butach, który udowodnił, że dzięki sprytowi i pomysłowości  można przezwyciężyć wszystkie przeszkody, a wszystko to w imię przyjaźni, bo gdy ma się przyjaciela, życie jest piękniejsze i  wszystko staje się możliwe. Nie obyło się również bez zabaw, Kot sprawdzał znajomość części ciała, a dzieci uczyły Kota śpiewać.

 

16 lipca odbyło się niepowtarzalne ,,Spotkanie z bajką”  Czerwonym Kapturkiem i jego Babcią. W rolę Babci wcieliła się przebywająca na wakacyjnym wypoczynku w Ludwinie dziewczynka z Holandii, natomiast w rolę Czerwonego Kapturka dziewczynka z Zezulina. Nasze Bohaterki chodząc po Ludwinie i częstując baśniowymi pierniczkami - zapraszały do Biblioteki.  W spotkaniu uczestniczyły m.in.  dzieci z Włoch. Jak co tydzień były zadawane podchwytliwe pytania np. ,, Czy babcia zjadła wilka?”.

 

Podczas cotygodniowego spotkania tym razem mieliśmy przyjemność gościć w Bibliotece Jasia i Małgosię. Dzieci bez problemu odgadły z jakiej bajki są nasi bohaterowie i z wielkim zaciekawieniem słuchały historii rodzeństwa zagubionego w lesie i porwanego przez złą czarownicę oraz dowiedziały się, że nie można ufać nieznajomym. Pod koniec spotkania wszyscy wspólnie z Jasiem i Małgosią kolorowali postacie z tej właśnie bajki.

 

Gośćmi dzisiejszego spotkania byli bohaterowie z odległej krainy: Aladyn i Dżin. Przeczytana baśń przedstawiała historię łatwowiernego Aladyna oraz  chciwego i przebiegłego Czarownika. Słuchacze poznali również ducha  lampy, który spełniał każde życzenie i wszystkie marzenia Aladyna. Najlepszą zabawą było wspólne malowanie portretów głównych postaci, które stojąc obok sztalugi pozowały małym artystom. Wystawę wykonanych prac malarskich można oglądać w Bibliotece.


27 sierpnia odbyło się ostatnie wakacyjne Spotkanie z bajką. Gościliśmy w bibliotece Śpiącą Królewnę - główną bohaterkę jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Nasz niezwykły gość czytał dzieciom bajki i wierszyki. Na koniec spotkania przeczytana została ,, Bajkowa zgadywanka" Doroty Gellner, po której słuchacze musieli odgadnąć jakie bajkowe postacie jechały w karecie. Za trafne odpowiedzi można było otrzymać nagrody.

 

 

O kolejnym spotkaniu z baśniowymi bohaterami poinformujemy na stronie internetowej.

Licznik odwiedzin: 246928