Noc Perseidów !

Czy wiecie, że między Poleskim Parkiem Narodowym, a Włodawą znajduje się szeroki pas wolnego od zanieczyszczenia światłem nieba.???? Jest to doskonałe miejsce do obserwacji zjawisk astronomicznych. ???? Mogliśmy się o tym przekonać w czwartek, 12 sierpnia br. w apogeum nocy spadających gwiazd, które mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Wójta Gminy Ludwin oraz Partnera Strategicznego LW Bogdanka. ???? W tegoroczną Noc Perseidów odwiedzili nas Panowie Tomasz Zajączkowski i Piotr Kłopocki, którzy zabrali nas w podróż po kosmosie, pokazali jak rozpoznawać gwiazdozbiory oraz powiedzieli wszystko na temat zjawiska "spadających gwiazd". Każdy miał okazję spróbować swoich sił w treningu kosmonauty na żyroskopie. Po zmroku obserwowaliśmy Perseidy oraz za pomocą teleskopów i lornetek zajrzeliśmy co słychać na Jowiszu i Saturnie.???? W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 osób, dziękujemy za tak liczną obecność. To nie koniec kosmicznych przygód! Szczegóły wkrótce! ✨????????☄️????????